Jak si snadno vytvořit 3d obrázek knihy, vizitky, sešitu, tužky a jiných objektů pro svůj web

Autor Michal Dušek

13. 6. 2017

Autor Michal Dušek

13. 6. 2017
Čas k přečtení: min.
Rubrika: Nezařazené
Štítek:

Už jste se asi setkali s tím, že i dnešní elektronické dokumenty a prezentace mají své „3d“ prezentační modely v podobě obrázků. Tedy takových obrázků, které lidské oko a mozek vnímá jako 3d objekt – kniha či sešit, hrníček, plechovka, elektronika a jiné. Zejména dnešní infopodnikatelé, kteří píší a prodávají své elektronické dokumenty, je tímto způsobem představují svým zákazníkům. Z pochopitelného důvodu – na obrázku jsou tyto 3d knihy opravdu krásné a jasně vyjadřují tu podstatu – že jejich zbožím je kniha (ikdyž elektronická). A vy takové obrázky můžete mít také. Své vlastní. Jednoduše a snadno! Jak ale takový 3d ebook vytvořit či získat?

Jsem grafik. Více než 20 let se zabývám designem a grafikou jako takovou. I my potřebujeme pro projekty vlastní i pro své zákazníky takovéto vyjádření podstaty produktu. Něco, co jasným způsobem podtrhne jeho hodnotu. Ale také občas slouží jako náhled před vlastní výrobou nějaké knihy, aby si ji zákazník nebo autor vůbec mohl představit. Aby se pro něj stala uchopitelnou.

Od pracných 3d vizualizací a modelů před mnoha lety jsme postupem času objevili některé vychytávky a usnadnění. Jedním s mnoha grafických programů, s nímž pracuji, je . I pro něj existují vychytávky a postupy, jak těchto modelů docílit. V první řadě však musíte tak jako tak vyrobit obálku vlastní – mít nějaký nápad. Pak se zpracuje ten nápad do grafické podoby a potřebného rozlišení, prožene se programem, dodělají se menší korektury a – obrázek je na světě. 🙂

Zní to jednoduše, že 😀 Ale zase tak snadné to není. Potřebujete k tomu trošku cviku a zkušeností, koupit si licenci Photoshopu (ikdyž to dnes není závratná suma, přesto to jsou stokoruny měsíc co měsíc) a pak taky práce. Pro začátečníka moře práce.

[themify_box style=“lander“ ]
Ukázka – výsledek mojí tvorby z doby nedávno minulé i současné:

Některé z takových obrázků 3d knih, sešitů a elektroniky můžete vidět na následující koláži. (Autorkou obsahu všech těch děl je a většinu z těch obrázků postupně naleznete i na propagačních stránkách i členských sekcích vzdělávacích programů, které jsme společně vytvořili.)

Budu poctěn, pokud se na mě obrátíte a budete chtít také zpracovat nějakou hezkou profi obálku (nebo udělat sazbu knihy). Na druhou stranu vám mohu prozradit i jinou alternativu.
[/themify_box]

Rád vám prozradím jednoduchou a docela snadnou cestu vhodnou zejména pro začínající autory mající hluboko do kapsy. Pro všechny z vás, kteří chcete publikovat pouze na internetu, může být tím nejsnadnějším, nejjednodušším a nejlevnějším a přesto udělat obrovskou službu.

Na všechno vám stačí pouze váš prohlížeč a připojení k internetu. Ale protože čtete tento blog, předpokládám, že oboje máte a nic vám nestojí v cestě 🙂

Obálku si vytvoříte přes web přímo v editoru. Použít můžete fotografie přímo z fotobanky nebo z vlastních zásob, obálku doplníte o různé grafické prvky a motivy, doplníte texty, zvolíte si písma, velikosti atd., prostě:

A navíc si ještě můžete zvolit z více než 200 různých 3d modelů objektů – od různých typů knih v různých polohách i skupinách, přes papíry, sešity, tužky, vizitky, krabice, elektroniku až po lahve a pytel s brambůrky :-). Stačí vám na to pár minut „hraní si“ a pár kliknutí.

Výsledkem vám bude reprezentativní obrázek podtrhující hodnotu vašeho produktu, za který bych se nemusel stydět ani já.

[themify_box style=“orange“ ]Možná to zní neuvěřitelně, ale když jsem mluvil před téměř rokem s Honzou Timpannem, autorem tohoto projektu, editor na tvorbu zdaleka nedosahoval takových kvalit a modelů bylo v databázi pomálu. Tenkrát jsem mu sdělil své postřehy z testování a postřehy z naší vlastní praxe, našich postupů a objevů v internetu i jak si usnadňujeme práci – a dnes jsem hrdý na to, co dokázali a s čistým svědomím mohu jejich službu doporučit.
[/themify_box]
[themify_box style=“light-green rounded“ ]

[/themify_box]

[sociallocker id=“630″][/sociallocker]

 

O autorovi: Michal Dušek

Konzultuji s lidmi jejich záměry pro propojení reálného a on-line světa. A následně vše realizujeme. Také tvořím podcast kanál „Hrdinové všedních dní“ a svoji specialitu - audiočlánky. Pomáhám lidem s tvorbou vlastních podcast kanálů, blogery učím převádět jejich obsah na podcast a zvyšovat svůj dosah. Mám za sebou přes 25 let praxe s tvorbou webů, logotypů, grafikou, sazbou a DTP, kódováním, copywrightingem, marketingem, 18 let s fotografií, výrobou virtuálních prohlídek, programováním, 9 let zkušeností s tvorbou videí. Desítky velmi úspěšných (a pár neúspěšných) projektů mé limity posouvají dál a dál. Více v mém příběhu. I díky tomu vidím věci v souvislostech. Své zkušenosti tak uplatňuji v individuálních konzultacích nebo školeních. Včasnou konzultací můžete ušetřit svůj čas i energii a nasměrovat se jinak a lépe. A úplně nejvíc ovšem miluju své děti s nimiž jsme v roce 2016 začali připravovat projekt Nepečené dorty a do kterého nám hodily vidle všemožná omezující opatření.

Nejnovější příspěvky k mojí práci

Tvořím. Hledám a realizuji způsoby, jak provést firmy i jednotlivce útrapami a nástrahami on-line světů, propojuji jejich činnosti v reálném světě s tím, aby fungovali v synergii také on-line.

Pár ukázek z prací, které mne opravdu velmi bavily:

Můžete využít mých zkušeností. S internetem pracuji od doby, kdy v naší zemi ještě nebyl komerční internet 🙂
Michal Dušek

tvůrce webů, podcastů, kurzů, dětí a jiných úžasností 🙂

Myšák, profilový obrázek

Přihlašte se k odběru Myšákovin

Informace e-mailem odesílám jednou až dvakrát měsíčně. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit. Využít můžete i častějí upozornění na novinky prostřednictvím svého prohlížeče (viz zvoneček v levém dolním rohu stránky).

Přihlášení proběhlo úspěšně. Čekejte potvrzovací e-mail.

Pin It on Pinterest