Michal Dušek

tvořím komplet weby, podcasty a jiné úžasnosti

O mně a mé práci

Důležitější než dělat věci správně je dělat věci správné.

(můj oblíbený citát)

Miluji tvorbu všeho druhu. Jsem tvůrce. Stvořitel. Vytvořil jsem nebo jsem se podílel na projektech velmi úspěšných, desítka milionových.

Nutno přiznat, že i neúspěšných. Sebelepší příprava a práce na projektu tak může být pohřbena spoluautorem či vlastníkem projektů. Ten všivý lidský faktor tak může zdevastovat i sebelepší nápady a realizaci.

I z tohoto důvodu chci nadále pracovat pouze na projektech, jejichž autoři a majitelé to myslí od začátku naší spolupráce vážně, byť s lehkostí a vtipem.

Říká se, že než se člověk narodí, duše si vybírá své rodiče. Život žijeme, abychom se něčemu novému naučili, něco vytvořili. Žijeme pro radost. Ač jsme součástí společnosti na této planetě, jsme tu sami za sebe – pro sebe, naše blízké a ty ostatní.

Dlouho jsem hledal sám sebe. Chvílemi si připadám jako Leonardo da Vinci, který se zabývá mnoha oblastmi žití – uměním, biologií, fyziologií, filozofií, vědou i technikou i historií. Co a jak se dělá, vyrábí, jak věci fungují. Zajímají mě principy a propojenost všeho. Vidím věci v souvislostech jinak, než ostatní.

Mám rád lidi upřímné, otevřené a srdečné. Každý děláme chyby. Já jich udělal spoustu. Věřím v lidi. Bohužel jsem si v minulosti pustil do života takové, kterým jsem věřil až slepě a pomáhal jim víc, než jsem si mohl dovolit. Málem se to podepsalo i na mém zdraví.

A jak řekl pan Werich: „Když už jednou člověk je, tak má koukat, aby byl. A když kouká aby byl, a je, tak má být to co je a nemá být to co není, jak tomu v mnoha případech je“. A já jsem dlouho hledal své místo na Zemi.

Mě takové hledání stálo draze zaplacené zkušenosti. Desítky let času. Tisíce hodin zkoušení, učení se a testování. Stovky (a možná dnes už i tisíce drobných) i větších a velkých projektů pro zákazníky. Tisíce prokonzultovaných hodin s klienty. Desítky přečtených a aplikovaných knih. Stovky videí a kurzů z různých oborů.

Díky tomu jsou tyto projekty nadčasové a stačí je jen mírně upravovat a rozšiřovat. Vytvářím tak, aby věci do sebe krásně zapadaly a fungovaly jako odladěný hodinový strojek. Dávám věcem jasná a jednoduchá pravidla a řád. A to díky všm zkušenostem z minulosti i intuici. Nejenom v on-line i off-line marketingu.

Jsem nadále snílkem i vizionářem. Prostě jen jsem…

Pin It on Pinterest

Sdílej

Dej o tom vědět přátelům