Hrdinové všedních dní

Autor Michal Dušek

12. 12. 2019

Autor Michal Dušek

12. 12. 2019

Fulfillment vám uvolní ruce a daruje čas – rozhovor o logistice s Dominikem Formánkem, hrdinou všedních dní

„Jak se mám naplno věnovat svému e-shopu? Celej den jenom balím zboží, tisknu štítky, honím dopravce…“ A přesně tyto problémy vám může vyřešit tzv. fulfillment. Co je to za službu a jak to funguje?

Co je to fulfillment?

Je to skladová, balící a expediční služba v jednom. Váš externí logistický sklad, kde stačí mít své zboží a pak tam jen poslat „příkaz k expedici“ – co a komu poslat. Vaše uskladněné zboží tam zabalí a odešlou vašim zákazníkům.

Kdy je vhodné používat fulfillment?

Není to služba vhodná třeba pro zakázkovou výrobu. Ale máte-li zboží vyrobené (obvykle sériová výroba) a připravené k prodeji, může vám fulfillment hodně usnadnit a zrychlit váš rozkvět.

Návštívili jsme odborníky na ***** (5 hvězdičkový) fulfillment a prohlédli si celý proces i sklady

Vyrazili jsme za panem Dominikem Formánkem do skladu firmy na okraji Prahy, abychom si mohli popovídat o netušených možnostech pro e-shopaře a podnikatele.
Možná si sklad představujete jako obrovskou halu a zboží narovnané v několika patrových regálech kde se to hemží vozíky, roboty, „ještěrkami“ a přepravníkovými pásy. Ano, velká logistická centra takto dnes opravdu fungují. Jenže ne v tomto případě… Ač 4 patrová budova poskytuje dostatek skladovacích prostor, veškeré zboží lidé v expedici a skladech obslouží bez schůdků, stupínků, žebříků a vysokozdvižných plošin. Vše je srovnané úhledně na paletách a regálech do takové výšky, aby na to všichni pracovníci viděli a mohli pohodlně přečíst štítky. Nás dostali i na čokoládu 🙂
Všechno podstatné se dozvíte v rozhovoru v podcastu Víc než se zdá, v cyklu rozhovorů s neobyčejnými lidmi nazvaný „Hrdinové všedních dní“.

Poslechněte si rozhovor s Dominikem Formánkem o fulfillmentu, proč a jak vám tato služba může pomoct v rozvoji podnikání a e-shopu

Jaké jsou výhody fulfillmentu?

  • Ušetříte si svůj čas, který byste museli věnovat balení a odesílání zboží.
  • Fulfillmentové služby mívají výhodnější podmínky na dopravu.
  • Zboží obvykle připravují k expedici ihned po obdržení potřebných údajů (co a komu).
  • Expedice zboží k zákazníkům vám neodvádí pozornost od výroby, obchodu, propagace…
  • Řeší vratky zboží.
  • Nemusíte se starat o obalový materiál.
  • Můžete napojit automatické systémy a tak po uhrazení objednávky a spárování plateb odejde zboží ze skladu bez vašeho zásahu.

A jak to s svým zbožím děláte vy?

Slyšte, slyšte…

Poslechněte si tento díl podcastu Hrdinové všedních dní:
Spotify

Spotify

Apple podcast

Apple podcast

Google Podcasts

Google Podcasts

O autorovi: Michal Dušek

Konzultuji s lidmi jejich záměry pro propojení reálného a on-line světa. A následně vše realizujeme. Také tvořím podcast kanál „Hrdinové všedních dní“ a svoji specialitu - audiočlánky. Pomáhám lidem s tvorbou vlastních podcast kanálů, blogery učím převádět jejich obsah na podcast a zvyšovat svůj dosah. Mám za sebou přes 25 let praxe s tvorbou webů, logotypů, grafikou, sazbou a DTP, kódováním, copywrightingem, marketingem, 18 let s fotografií, výrobou virtuálních prohlídek, programováním, 9 let zkušeností s tvorbou videí. Desítky velmi úspěšných (a pár neúspěšných) projektů mé limity posouvají dál a dál. Více v mém příběhu. I díky tomu vidím věci v souvislostech. Své zkušenosti tak uplatňuji v individuálních konzultacích nebo školeních. Včasnou konzultací můžete ušetřit svůj čas i energii a nasměrovat se jinak a lépe. A úplně nejvíc ovšem miluju své děti s nimiž jsme v roce 2016 začali připravovat projekt Nepečené dorty a do kterého nám hodily vidle všemožná omezující opatření.
logo Hrdinové všedních dní

Další díly z podcastu Hrdinové všedních dní

Nejnovější příspěvky z Blogu…

Je opravdu všechno tak, jak je nám předkládáno?

Je opravdu všechno tak, jak je nám předkládáno?

Již od základní školy jsem si kladl otázky, zda ten který fyzik či chemik se mohl setkat s autorem knih. Zajímal mne celkový pohled na dobu, ve které žili. Od vysoké školy jsem slýchával, že systém dětem pouze plní hlavy nesmysly…

číst více
Jak bych změnil školský a vzdělávací systém?

Jak bych změnil školský a vzdělávací systém?

Méně papírování, více vedení dětí a vzdělávání. Zrušit zbytečné předměty základní školní docházky, zkrátit základní školní docházku na 7 let. Znát mateřskou češtinu, matematiku a geometrii, dva cizí jazyky. Sportovat, pěstovat, vyrábět a tvořit.

číst více
Příběh Pravdy a Lži

Příběh Pravdy a Lži

Jednoho dne se potkala Lež s Pravdou. „Dobrý den.“ Řekla Lež. „Dobrý den.“ Odpověděla Pravda. „Nádherný den.“ Řekla Lež. A tak se Pravda rozhlédla, aby se podívala, jestli je to tak. Bylo. „Nádherný den.“ Řekla tedy Pravda. „Ještě krásnější je to jezero.“ Řekla Lež....

číst více
Myšák, profilový obrázek

Přihlašte se k odběru Myšákovin

Informace e-mailem odesílám jednou až dvakrát měsíčně. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit. Využít můžete i častějí upozornění na novinky prostřednictvím svého prohlížeče (viz zvoneček v levém dolním rohu stránky).

Přihlášení proběhlo úspěšně. Čekejte potvrzovací e-mail.

Pin It on Pinterest